Αποτελέσματα Πανελλαδικών Εξετάσεων 2021

kalaapotelesmata 2018

Πανελλαδικές Εξετάσεις 2021 - Αποτελέσματα

Σήμερα πραγματοποιείται η ανακοίνωση των αποτελεσμάτων – βαθμολογίων των υποψηφίων των Πανελλαδικών εξετάσεων του 2021.

Ενημέρωση Αποτελεσμάτων Πανελλαδικών 2021 μέσω κινητού

Οι υποψήφιοι φέτος έχοντας ολοκληρώσει την επιβεβαίωση και καταχώρηση του κινητού τους στη σελίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων smsresults.minedu.gov.gr ,θα ενημερωθούν για τα αποτελέσματα των Πανελλαδικών εξετάσεων μέσω γραπτού μηνύματος SMS, καθώς θα μπορούν να λάβουν τη βαθμολογία τους αλλά και τη σχολή/τμήμα εισαγωγής τους με γραπτό μήνυμα SMS στο κινητό τους τηλέφωνο.

Τα αποτελέσματα των πανελλαδικών εξετάσεων ανεξάρτητα από την ενημέρωση μέσω γραπτού μηνύματος SMS, έχουν αναρτηθεί στα λύκεια.

Ενημέρωση Αποτελεσμάτων Πανελλαδικών 2021 online

Επίσης μπορείτε να ενημερωθείτε αναλυτικά για τη βαθμολογία σας και τη σχολή εισαγωγής σας, στην ιστοσελίδα του Υπουργείου Παιδείας στο παρακάτω link http://results.it.minedu.gov.gr , πληκτρολογώντας τον οκταψήφιο κωδικό σας και το αρχικό γράμμα από το επώνυμο, το όνομα, το πατρώνυμο και το μητρώνυμο, σε κεφαλαίους ελληνικούς χαρακτήρες.

Σας ευχόμαστε καλά αποτελέσματα!